Jak začít s jógou
Čtvrtek, 24 Červen 2010 07:56

kurzPokud se rozhodne zkusit cvičit jógu, je důležité si nejprve vybrat styl nebo formu jógy, který vám bude vyhovovat. Existuje jich celá řada.

U nás se nejběžněji cvičí klasická jóga (někdy se objevuje pod pojmem hatha jóga) a powerjóga. Jógu a powerjógu je třeba rozlišovat, mají dost odlišné přístupy a hodiny probíhají jinak.

Po výběru formy jógy je nejlepším způsobem, jak s jógou začít, navštívit nějaký kurz. Řada lidí začíná cvičit doma, podle nějaké knihy nebo DVD. I to je samozřejmě možné, není to ale ideální. Na začátku je spousta otázek a na ty kniha ani DVD neodpoví. Proto se může stát, že něco pochopíte jinak a zafixujete si to špatně. Stejně tak u cvičení. Sami na sebe nevidíte a kniha ani DVD vás neopraví.

Pokud ale z nějakého důvodu nechcete nebo nemůžete kurz navštěvovat a začnete jako samouci, s veškerými otázkami se obraťte na někoho, kdo už jógu cvičí. Na internetu je několik jógových portálů a různých diskuzí, kde se dá zeptat. Stejně tak probíhá i celá řada jednorázových víkendových seminářů, kde se lze s jógou seznámit.

 

Partner stránek

Provoz webové stránky a technickou podporu zajišťuje:

ES

Jóga online

Ad

Jóga

Jóga je bez hranic, je věčná a nekonečná.

Jóga je vědomí, jež nikdy nespí, život, jenž nikdy neumírá,

světlo, jež září navěky, v tobě i mimo tebe,

bez počátku a konce.

Z knihy Systém "Jóga v denním životě"