O józe
Jóga online
Pondělí, 02 Červen 2014 17:58
home_practiceVzhledem k tomu, že mi časové možnosti stále neumožňují otevřít v Jihlavě pravidelné lekce jógy, nabízím alespoň malou náplast v podobě online kurzu.
Celý článek...
 
Jóga v těhotenství
Čtvrtek, 16 Červen 2011 13:07

pregnancyKlasická jóga je primárně určena zdravým jedincům. V případě jakéhokoliv "vybočení z normálu" je třeba dbát na to, aby se praxe jógy novým skutečnostem přizpůsobila. Zásadní změnou v životě každé ženy je těhotenství. I když je bezprobémové a žena je zdravá, jedná se o jiný stav, a proto je třeba tyto změny respektovat.

Celý článek...
 
Jak začít s jógou
Čtvrtek, 24 Červen 2010 07:56

kurzPokud se rozhodne zkusit cvičit jógu, je důležité si nejprve vybrat styl nebo formu jógy, který vám bude vyhovovat. Existuje jich celá řada.

Celý článek...
 
Historie jógy
Pátek, 05 Březen 2010 13:00
vedy
Kam až sahají kořeny jógy nelze jednoznačně říci. Obecně se její původ spojuje s védskými texty, jejichž nejstarší části pocházejí z doby kolem roku 2500 př. n. l. Systém jógy bude ale starší.
Celý článek...
 
Význam domácí praxe
Pondělí, 14 Září 2009 09:02

home_practiceÚčinky cvičení jógy jsou znát vždy. A je jedno, jestli cvičíte jen jednou týdně na kurzu, nebo každý den doma. Ale jako u všeho, čím více cvičíte, tím výraznější a znatelnější jsou výsledky.

 

Celý článek...
 
Jóga pro všechny
Neděle, 06 Září 2009 10:16

senior_jogaJóga je vhodná pro každého, bez ohledu na jeho věk nebo aktuální zdravotní stav. Vždy může něco zlepšit a pomoci. Její kouzlo spočívá v tom, že se nejedná pouze o fyzické cvičení, ale také o dechové a mentální, proto jógu mohou praktikovat i staří lidé, kteří již mají problém s pohyblivostí, nebo dokonce lidé upoutaní na invalidní vozík nebo lůžko.

Celý článek...
 
Odlišnost jógy
Pátek, 31 Červenec 2009 09:43

yoga1Pokud člověk chce dobře praktikovat jógu, musí ji nejprve pochopit. Nebrat ji pouze jako typ cvičení, ale jako celkový životní styl. Oproti běžným motorickým cvičením není jóga zaměřovaná na výkon, ale na prožitek. Nejde o to, jak dokonale danou ásanu uděláte (popřípadě, jestli ji vůbec uděláte), ale jak se při tom cítíte. Pokud je člověk po cvičení unavený, nebo má druhý den namožené svaly, tak cvičil špatně!

Celý článek...
 
Jak správně cvičit jógu
Pondělí, 27 Červenec 2009 15:59

ekapadasana-xHned na začátek je potřeba si uvědomit, že jóga je o klidu. Nepatří sem žádná urputnost, rychlé pohyby, agresivita ani nic podobného. Proto je na začátku cvičení vždycky důležité se uklidnit, a to jak po fyzické stránce (uvolníme veškeré napětí ve svalech), tak po psychické (vypustíme všechny starosti, zapomeneme na vnější svět a uvolníme mysl).

Celý článek...
 


Partner stránek

Provoz webové stránky a technickou podporu zajišťuje:

ES

Jóga online

Ad

Jóga

Jóga je bez hranic, je věčná a nekonečná.

Jóga je vědomí, jež nikdy nespí, život, jenž nikdy neumírá,

světlo, jež září navěky, v tobě i mimo tebe,

bez počátku a konce.

Z knihy Systém "Jóga v denním životě"