Jóga a já

profilJóga je můj životní styl. Poprvé jsem se jí začala zabývat, když mi bylo přibližně patnáct let, ale tenkrát jsem jí chápala pouze jako fyzické cvičení. Postupem času jsem pochopila, že toto cvičení je pouze jednou ze složek, a že podstata jógy je daleko hlubší než to, že dám nohy za hlavu. Je to jednota, čistota a harmonie.

 
 
 
 

Tak jako všechny cesty i cesta jógy je zpočátku poměrně trnitá. Jeden čas  jsem na ni dokonce zanevřela. Přistoupila jsem k ní s pocitem, že budu ohebná jako proutek a snažila jsem se tak urputně, až jsem si málem zlomila tělo. Chyběla mi vnitřní disciplína a trpělivost. Přeskakovala jsem ve své učebnici (neboť jsem byla samouk) dechová cvičení, uvolňování a meditaci. Tak jsem ale nikdy nemohla dosáhnout výsledku. Nakonec zvítězila moje netrpělivost a jóga upadla na nějaký ten rok v zapomnění. Naopak dneska na ni nedám dopustit. Je můj život.

Jógu cvičím pravidelně posledních už několik let a vedle řady neakreditovaných kurzů a seminářů jsem absolvovala také kurz cvičitele jógy II. třídy.

 

Petra Morávková

 

RegistracePartner stránek

Provoz webové stránky a technickou podporu zajišťuje:

ES

Jóga online

Ad

Jóga

Jóga je bez hranic, je věčná a nekonečná.

Jóga je vědomí, jež nikdy nespí, život, jenž nikdy neumírá,

světlo, jež září navěky, v tobě i mimo tebe,

bez počátku a konce.

Z knihy Systém "Jóga v denním životě"