Články o józe
Jóga online
O józe
Pondělí, 02 Červen 2014 17:58
home_practiceVzhledem k tomu, že mi časové možnosti stále neumožňují otevřít v Jihlavě pravidelné lekce jógy, nabízím alespoň malou náplast v podobě online kurzu.
Celý článek...
 
Jóga v těhotenství
O józe
Čtvrtek, 16 Červen 2011 13:07

pregnancyKlasická jóga je primárně určena zdravým jedincům. V případě jakéhokoliv "vybočení z normálu" je třeba dbát na to, aby se praxe jógy novým skutečnostem přizpůsobila. Zásadní změnou v životě každé ženy je těhotenství. I když je bezprobémové a žena je zdravá, jedná se o jiný stav, a proto je třeba tyto změny respektovat.

Celý článek...
 
Jak začít s jógou
O józe
Čtvrtek, 24 Červen 2010 07:56

kurzPokud se rozhodne zkusit cvičit jógu, je důležité si nejprve vybrat styl nebo formu jógy, který vám bude vyhovovat. Existuje jich celá řada.

Celý článek...
 
Čistící techniky
Další techniky
Čtvrtek, 22 Duben 2010 12:49

dzala_netiJednou ze součástí jógy jsou i očistné techniky. Někdy je nacházíme pod pojmem krije, jindy se používá označení šatkarmas. Vždy se ale jedná o techniky, které pročišťují tělo.

 

Celý článek...
 
Nádí šódhana
Dýchání
Čtvrtek, 01 Duben 2010 07:25

nadi_sodhanaNádí šódhana patří mezi základní dechové techniky. Jedná se o střídavý dech, při kterém střídavě nadechujeme a vydechujeme pravou a levou nosní dírkou. Nádí jsou kanálky, kterými prochází vitální energie, a šódhana znamená očista. Jedná se tedy o dech, při kterém pročišťujeme nádí a napomáháme lepšímu proudění energie.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Partner stránek

Provoz webové stránky a technickou podporu zajišťuje:

ES

Jóga online

Ad

Jóga

Jóga je bez hranic, je věčná a nekonečná.

Jóga je vědomí, jež nikdy nespí, život, jenž nikdy neumírá,

světlo, jež září navěky, v tobě i mimo tebe,

bez počátku a konce.

Z knihy Systém "Jóga v denním životě"